Роменська районна рада
Офіційний сайт
22 Липня 2024 р.
Герб України

Символіка Роменського району

Рішення п'ятнадцятої сесії районної  ради двацать четвертого скликання від 13.02.2004

Про затвердження символіки Роменського району

Керуючись ст. 22 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Указом Президента України “Про впорядкування геральдичної справи в Україні”, враховуючи пропозиції сільських рад району, беручи до уваги історичні, культурні, соціально-економічні особливості і традиції Роменщини, районна рада   вирішила: Затвердити герб та прапор Роменського району, описи про них  і положення про їх використання  (додаток 1,2,3,4,5).

Голова районної ради                                                                                В.В. Гальченко


Описи герба та прапора Роменського району.

Герб

Елементи герба розташовані на геральдичному щиті з блакитним полем та синьою окантовкою.

В центральній частині герба на зеленому  полі трикутника золотий хрест на могилі, що є елементом офіційного герба м.Ромни, центру району.

В лівій верхній частині герба на блакитному полі золоте серце з перехрещеними стрілами - елемент герба с. Глинськ, що був центром району, який ввійшов до складу Роменського району.

В правій верхній частині герба на блакитному полі золотий  півмісяць, над яким розміщений хрест у сяйві - елемент герба с.Сміле, центру колишнього району, частина території якого ввійшла до складу Роменського району.

Всі елементи герба символізують історичний шлях, який пройшли роменські землі, починаючи з часів скіфської доби. Зелений трикутник слід розглядати як місцезнаходження на правому березі р. Сули численних скіфських курганів.

Перевага синьо-жовтих кольорів вказує на те, що район є невід¢ємною частиною Сумської області і держави Україна.


Прапор

Прапор являє собою стяг із трьох  рівновеликих горизонтальних смуг синього, зеленого і жовтого кольорів, співвідношенням ширини до довжини як 2:3.

Поєднання синього і жовтого кольору дає третій - зелений - колір життя.


ПОЛОЖЕННЯ

про використання герба та прапора

Роменського району

 

 1. Герб та прапор Роменського району є офіційними символами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
 2. Власником герба та прапора є Роменська районна рада.

Еталонні зображення герба і прапора (графічні кольорові) долучаються до рішення районної ради, яким затверджена символіка району.

 1. Репродуктування та тиражування символів району здійснюється у вигляді кольорового, чорно-білого, графічного (а герба - й об¢ємного) зображення довільного розміру (але з дотриманням пропорцій) у довільній техніці виконання та з різноманітних матеріалів.
 2. Зображення герба району може встановлюватися:
  • на фасаді будинку районної ради;
  • у сесійній залі районної ради;
  • у службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації;
  • на службових посвідченнях, бланках, штампах та печатці (для використання на нагородних грамотах, вітальних листах, іншій церемоніальній неофіційній кореспонденції) представницьких та виконавчих органів;
  • на офіційних виданнях районної ради та районної державної адміністрації;
  • на центральних магістралях при в¢їзді на територію Роменського району.
 3. Прапор Роменського району може вивішуватись на будинку районної ради (або підніматись на щоглі перед будинком районної ради). Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування.

Установи, організації, підприємства, об¢єднання громадян, фірми, тощо можуть піднімати прапор району у дні державних та місцевих свят, під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.

При одночасному піднятті чи вивішуванні Державного прапора України та прапора району останній не повинен перевищувати розмірами Державного прапора України і повинен розміщуватися справа від нього. Аналогічно розміри і розміщення прапора району по відношенню до прапора області при одночасному їх піднятті.

При одночасному піднятті чи вивішуванні прапора Роменського району та прапора установи, організації, підприємства, фірми, тощо, останній не повинен перевищувати розмірами прапора району і повинен розміщуватися справа від нього.

 1. Зображення герба і прапора Роменського району можуть використовуватись:
  • як елементи святкового оформлення населених пунктів району;
  • на почесних грамотах, вітальних листах, пам¢ятних адресах, районних відзнаках престижу в різних сферах;
  • під час проведення районними організаціями господарських, культурних, політичних, спортивних та інших заходів.
 2. Юридичні і фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Роменського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - тільки з дозволу Роменської районної ради на підставі угоди з нею, яку від імені ради підписує голова районної ради. 
 1. Дозвіл на використання символів району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому вони фігурують. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з товаровиробником в односторонньому порядку.
 2. Виключне право на використання герба та прапора належить Роменській районній раді.
 3. Не дозволяється використання герба та прапора без спеціальної згоди Роменської районної ради у випадках, не передбачених цим Положенням.