Роменська районна рада
Офіційний сайт
26 Вересня 2023 р.
Герб України

На Роменщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

15 Грудня2022

14 грудня — пам’ятний день, День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в який згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку інших, а також вшановують героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи здоров’ям, ліквідували наслідки техногенної катастрофи. Їхній подвиг залишився в історії та живе в пам’яті кожного українця.

Цього року внаслідок широкомасштабної агресії російської федерації проти України світ зіштовхнувся з таким явищем як загроза  ядерного тероризму. Небезпека ядерної катастрофи для всієї Європи  масштабу більшого навіть ніж у 1986 році  є дуже високою. Але росія тероризує світ загрозою руйнувань ядерних та радіаційно небезпечних об’єктів на території України.  Лише завдяки зусиллям енергетиків, влади та світової спільноти вдається стримувати задуми агресора.

14 грудня 2022 року біля  пам’ятного  знаку «Дзвони Чорнобиля» відбулося покладання квітів з нагоди Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. До заходу долучилися заступник голови  районної  ради Василь МАЛИК разом з  представниками виконавчого  апарату  районної  ради, керівництво Роменської  міської  ради, ліквідатори аварії на ЧАЕС та  громадськість.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять ліквідаторів, які передчасно пішли з життя.

Пройдуть роки і десятиліття, але чорний день цієї трагедії все одно хвилюватиме людей.  Цей день завжди об’єднуватиме всіх, хто живе одним спогадом, однією печаллю, однією надією.