Роменська районна рада
Офіційний сайт
28 Січня 2020 р.
Герб України

Вшанували пам’ять Григорія Станіславовича Вашкевича

06 Серпня2019

Благодатний роменський край виплекав на своїх теренах потужний елітарний потенціал. дав світові цілу низку відомих українських діячів та історичних постатей.

1 серпня 2019 року у селі Шумськ Артюхівської сільської ради відбулися традиційні районні урочистості на вшанування пам’яті Григорія Станіславовича Вашкевича, відомого українського філолога, педагога, мецената, культурного і громадського діяча. Він брав активну участь у господарському, громадському, культурному житті Роменщини. Упродовж багатьох років Григорій Станіславович був гласним Роменської повітової земської управи, щирим прихильником та збирачем і охоронцем творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка. Він також був одним з укладачів і упорядників видань Шевченкового „Кобзаря” 1860 та 1867 років.

В урочистостях взяли участь представники районної влади, Артюхівської і Біловодської сільських рад, громадськості та місцеві жителі.

Присутні акцентували увагу на тих прогресивних методах господарювання, які Григорій Вашкевич запровадив і пропагував серед жителів краю, згадали про його благодійну діяльність по збереженню і розвитку духовних скарбів, котрі ніхто не зможе відібрати в людини, адже саме вони і свідчать про справжність та повноту людського буття навіть після смерті.

Свою авторську патріотичну пісню «Мій рідний край» виконав директор Біловодського сільського будинку культури Олексій Усик.

На знак поваги та щирої вдячності почесні гості та всі присутні поклали квіти на могилу Григорія Станіславовича Вашкевича.