Роменська районна рада
Офіційний сайт
26 Лютого 2021 р.
Герб України

Урочисті заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 32- ої річниці виведення військ з Афганістану

15 Лютого2021

15 лютого відзначається 32 річниця виведення військ з Афганістану. Ця неоголошена війна  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих.

З кожним роком все далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності й вірності військовому обов’язку. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків.

Напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виводу військ з Республіки Афганістан, у Ромнах, за участі голови Роменської районної ради Івана Яременка, заступника  голови  районної  ради Василя Малика, Андріяшівського сільського голови Інни Дибчинської, Хмельвського сільського голови Петра Панченка, Роменського міського голови Олега Стогнія, голови Роменської районної державної адміністрації Дениса Ващенка відбулася зустріч з воїнами- інтернаціоналістами в міському краєзнавчому музеї, де присутні мали змогу оглянути тематичну виставку. Після цього очільники району та міста, ветерани афганської війни, представники громадськості поклали квіти до Стелли пам’яті загиблих роменців в АТО, пам’ятного знаку роменцям-учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, роменцям воїнам – інтернаціоналістам, меморіального знаку Героям – борцям за Незалежність України та Братської могили.