Роменська районна рада
Офіційний сайт
24 Серпня 2019 р.
Герб України

Шануймо Шевченкове слово

13 Березня2017

З метою виховання у дітей любові до рідного слова, відзначення Шевченківських днів у навчальних закладах Роменського району проведено ряд заходів

У групових дитячих бібліотечних осередках відкрито виставки дитячої української книги, присвячені життю і творчості видатного українського Кобзаря, організовано художні виставки за мотивами творів Т.Г. Шевченка. З дошкільнятами проведено інтегровані заняття: «Шевченко – письменник, художник, музикант», «Шевченка пам’ятаємо – його вірші читаємо», тематичні ранки, конкурси на краще читання віршів Т.Г. Шевченка за програмою вікових груп тощо.

Шевченківське свято «Тарасовими стежками» відбулося 09 березня у Великобубнівському дошкільному навчальному закладі «Центрі розвитку дитина «Берізка». Свято долучило дошкільнят до духовної скарбниці нашого народу, прищепило любов до поетичного слова, збудило почуття патріотизму. Із великим захопленням слухали діти розповідь про життя Тараса Григоровича та інсценізували знайомі поетичні рядки відомих творів.

Цікаво  вшанували пам'ять Кобзаря у Бобрицькому дошкільному навчальному закладі (ясла-садку) «Ялинка»: у старшій групі  вихователі розглянули і обговорили з дітьми найбільш відомі його картини, провели бесіду «Життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка», організували літературну вікторину. У середній групі малюки познайомилися з картиною «Качка з каченятами», створеною на основі вірша Тараса Шевченка «Тече вода з-під явора», та втілили у власних малюнках сюжети його творів.

Учнівські та педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів району теж приєдналися до відзначення свята величі і духу, вшанування геніального співця українського слова. Цього дня тематичні заходи відбулися в Андріївському, Дібрівському та Смілівському  НВК, Біловодській, Перехрестівській, Великобубнівській, Коржівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Учні Плавинищенської загальноосвітньої школи у цей день провели цікаві вікторини «Сторінками «Кобзаря», літературні ігри, конкурс ерудитів «Як ми знаємо творчість Шевченка». Молодші школярі дню народження Великого сина українського народу присвятили конкурс малюнків за творами поета «Іду з дитинства до Тараса». Учителі української мови та літератури Гриценко Л.Л. і Пономаренко О.Ф. провели з учнями 5-11 класів літературну вітальню «Години поезії» та конкурс виразного читання творів Шевченка.Старшокласники підготували для учнів 1-4 та 5-8 класів цікаві презентації на тему «Шевченко в моєму домі», «Володар у царстві духа».

В Анастасівській ЗОШ І-ІІІ ст. під керівництвом учителів-філологів Бойко Л.Г. та Шелудько Г.І. школярі провели відкрите засідання літературної студії «Світанок» на тему «Шевченко в поетичних рядках». Талановиті учні Загорулько Т., Лісова Л.,Колісник Я., Бутко В., Рибалко Ю., Положай В., Овчаренко І., Оліцька А., Бондаренко Д. декламували вірші Великого Кобзаря, зачитували рядки власних поезій про геніального поета, знайомили присутніх вчителів та учнів школи з висловами відомих літераторів  минулого й сучасного. Засідання закінчилося колективним виконанням пісні «Реве та стогне Дніпр широкий».

Насичений цікавими та змістовними заходами був березневий день в Андріяшівській школі. Проведено відкриту виховну годину «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», вікторину «Літературними стежками шевченківських творів», годину пам’яті «Шевченків світ в буянні фарб, в сплетінні ліній», організовано роботу тематичної виставки літератури у шкільній бібліотеці «Шевченко не лише поет, а й голос душі українського народу», перегляд документального фільму «Таємниці Генія Шевченка».

Виховну годину «Ми чуємо тебе, Тарасе, крізь століття», поетичний конкурс «Мій Шевченко», класні години «Стежками долі Шевченка» проведено у Василівській ЗОШ І-ІІ ст.

Школярі Глинської ЗОШ І-ІІІ ст. взяли активну участь у літературній вікторині «Юні шевченкознавці», конкурсах «Як ми знаємо творчість Т.Г.Шевченка», «Невмирущі рядки Шевченкового слова», провели усний журнал «Т.Шевченко у вимірі українського поетичного слова», взяли участь у загальношкільній конференції «Шевченко і Роменщина».

Педагогічний та учнівський колективи Герасимівської ЗОШ І-ІІ ст. день народження Великого Кобзаря відзначили читанням патріотичних творів, виставкою ілюстрацій до творчого доробку поета «Садок вишневий коло хати», підготували літературно-художню композицію «Шевченко - художник».

Свій могутній талант Тарас Григорович Шевченко  присвятив служінню народові. І сьогодні, у його пам’ятні дні, освітяни Роменщини з гордістю згадують Великого Кобзаря, його величне слово, незбагненне, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як ясне сонце, як щедра рідна земля.