Роменська районна рада
Офіційний сайт
28 Січня 2020 р.
Герб України

Роменщина традиційно вітала гостей на святі «Калнишева рада»!

16 Липня2019

Жителі та гості Роменщини зібралися на регіональне свято козацької слави «Калнишева рада», щоб вклонитися пам’яті останнього кошового отамана Запорізької Січі, нашого земляка, невтомного борця за українську державність – Петра Калнишевського. Він не тільки відстоював права і вольності українського козацтва, захищав кордони запорізької території, але й всіляко прагнув якнайшвидше заселити її великі безлюдні простори.

У церкві Святої Трійці було проведено божественну Літургію та молебень на честь відомого воєначальника, після чого громада урочистою ходою пройшла від церкви до пам’ятника Петра Калнишевського, де відбувся урочистий мітинг з нагоди відзначення 328-річчя від дня його народження.

Почесні гості в своїх виступах на мітингу наголосили на значенні постаті Петра Калнишевського, як державного і військового діяча у справі консолідації українського народу. Життєвий шлях Петра Калнишевського – яскравий приклад служіння Вітчизні, який надихає сучасників на боротьбу за незалежність і державний суверенітет.

Присутні вшанували хвилиною мовчання всіх захисників, які ціною власного життя виборювали і захищали незалежність України з історичних часів і донині.

На знак невмирущої народної пам’яті і любові до славного сина України керівники району, міста, почесні гості та всі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському.

Далі на учасників свята чекали відкритий обласний фестиваль народної творчості «Дивограй» за участю 39 колективів з усіх куточків Сумської області, оглядова екскурсія в музеї Петра Калнишевського, огляд експозицій, виставка декоративно-прикладного мистецтва «Мистецький дивограй», майстер-класи народних умільців Роменщини.

Хай же дух славного Калниша ще не один раз зустрічає гостей на своїй славетній землі!