Роменська районна рада
Офіційний сайт
31 Липня 2021 р.
Герб України

На Роменщині відбулося свято козацької слави «Калнишева рада»

12 Липня2021

11 липня 2021 року голова  районної ради Іван Яременко, заступник  голови Василь Малик, депутати районної  ради та  працівники виконавчого апарату взяли участь в  регіональному святі козацької  слави,  що відбулося на батьківщині останнього кошового Запорізької Січі Петра Калнишевського в селі Пустовійтівка Роменського району з  нагоди його 330-річчя та 30 річчя незалежності України.

Петро Калнишевський - це не просто останній кошовий отаман. Це наш славетний земляк, який жив у трьох століттях: сімнадцятому, вісімнадцятому та дев’ятнадцятому. Це меценат, який підтримував православну релігію та культуру України. Це славний воїн, який у 80 років отримав звання генерал-лейтенанта. Це мученик, Соловецький в’язень, якого несправедливо після рішення російської цариці ліквідувати Військо Запорізьке, відправили довічно до монастиря-тюрми. Його називають лицарем українського духу.

З нагоди відзначення Дня народження останнього кошового отамана у Церкві Святої Трійці відбувся молебень на честь Петра Калнишевського за участю Владики Мефодія. Учасники свята пройшли урочистою ходою від Церкви Святої Трійці до пам'ятника Петру Калнишевському, де відбувся урочистий мітинг.

На знак невмирущої народної пам’яті та любові до славного сина України керівники області, району, територіальних громад, почесні гості та всі присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника Петру Калнишевському.

Також в рамках свята в Пустовійтівці пройшли виставки, концерти, фестивалі, показові виступи вершників, козацькі забави для дітей тощо.