Роменська районна рада
Офіційний сайт
26 Вересня 2018 р.
Герб України

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння імені Феодосія Сахна Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сум

19 Липня2018

Відділ освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області відповідно до розпорядження голови Роменської районної ради від 13.07.2018 №15 «Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння «Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сумської області» імені Ф.І.Сахна

Найменування юридичної особи, яку пропонується перейменувати:

Смілівський навчально-виховний комплекс Роменської районної ради Сумської області.

Обґрунтування позиції про перейменування юридичної особи:

Феодосій Іванович Сахно – колишній вчитель місцевої школи, дисидент, борець за національне відродження України – відомий громадський діяч, краєзнавець, один із засновників Смілівського краєзнавчого музею на громадських засадах, автор непересічного дослідження «Історія Смілого».

        Феодосій Іванович Сахно все своє  життя присвятив вихованню в учнів Смілівської середньої школи та мешканців села Сміле національної свідомості,  залучаючи до цього письменників, інших діячів культури, з якими був особисто знайомий, відкрито виступав проти сваволі компартійних чиновників, за що був позбавлений права педагогічної діяльності і мало не репресований. Ф.І. Сахно багато років працював над унікальним дослідженням «Історія Смілого», що стало справою його життя, – про історію свого села – колишнього сотенного козацького містечка. На думку фахівців, це дослідження може й нині слугувати посібником не лише з історії Смілого як конкретного населеного пункту, але й з історії цілого регіону – Гетьманщини та Слобожанщини. Ф.І. Сахно, працюючи над   «Історією  Смілого»,  проробив   колосальну   дослідницьку   роботу   в бібліотеках і архівах Полтави, Києва, Москви, Санкт-Петербурга, приватних архівах, до яких мав доступ.

      При Смілівському НВК діє Зразковий літературно-краєзнавчий музей імені Ф.І. Сахна, де зберігаються його особисті речі, подаровані дітьми й родичами, друкарська машинка, на якій він друкував рукопис «Історії Смілого», і, крім того, розмножував «самвидав», сам рукопис, книги, подаровані йому друзями-поетами і письменниками з їхніми автографами, його поетичний та живописний спадок тощо.  

         18 травня 2018 року в Смілівському НВК відзначили 100-річчя від дня народження цього видатного краєзнавця. У виступах людей, які особисто знали Феодосія Сахна, виступах його дітей, що були присутні на ювілеї, шанувальників його творчої та громадської діяльності, у приватних бесідах – наголошувалось на необхідності  присвоєння імені ювіляра Смілівському навчально-виховному комплексу, де він  свого часу вчителював.   

Ім’я суб’єкта, що вніс пропозицію щодо присвоєння імені  Феодосія Сахна Смілівському навчально-виховному комплексу Роменської районної ради Сумської області – жителі села Сміле : А.Балюра, Ю.Балюра, В.Лисенко, П.Котляревський, Т.Сухомлин, Л., Римар, А.Забуга, І.Забуга, І.Дзюба, А.Міськова.

Відомості про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

Строк проведення публічного громадського обговорення – 2 місяці з дня оприлюднення цього інформаційного повідомлення на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

       Обговорення буде відбуватися шляхом проведення громадських слухань.

       Захід відбудеться   20 вересня 2018 року о 14.00  год. у приміщенні Смілівського навчально-виховного комплексу Роменської районної ради Сумської області (Сумська обл., Роменський р-н, с. Сміле, вул. Шкільна, буд.№8).

        Про намір взяти участь в громадських слуханнях просимо повідомити за телефоном: (05448) 5-31-48 або на електронну пошту: rmn.osvita@sm.gov.ua.

Спосіб забезпечення в обговоренні заінтересованих сторін

Інформаційне повідомлення розміщено на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Адреса, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Письмові пропозиції та зауваження щодо питання, винесеного на обговорення, просимо надавати протягом двох місяців з дня оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області (м.Ромни, бульвар Свободи, 1, або електронну адресу: rmn.osvita@sm.gov.ua.

Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Надання довідкової інформації (консультацій) щодо питання, винесеного на публічне обговорення, здійснюється за:

Поштовою адресою: 42000, м.Ромни, бульвар Свободи, 1

Номером телефону: 5-31-48

Електронною поштою: rmn.osvita@sm.gov.ua.

Прізвище, ім’я відповідальної особи за проведення громадського обговорення

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області Олена Петрівна Шаповалова.

Спосіб і строк оприлюднення результатів обговорення

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).