Роменська районна рада
Офіційний сайт
23 Липня 2018 р.
Герб України

Інформаційне повідомлення Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про перейменування

19 Грудня2017

Найменування організатора громадського обговорення:

Відділ освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області відповідно до розпорядження голови Роменської районної ради від 07.12.2017 №24 «Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про перейменування Хмелівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області»

Найменування юридичної особи, яку пропонується перейменувати:

Хмелівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа      I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області

Обґрунтування позиції про перейменування юридичної особи:

Іван Федорович Федько (1897-1939) – радянський військовий діяч, командарм 1-го рангу.

І.Ф. Федько встановлював радянську владу в Україні, переслідував учасників боротьби за незалежність України у XX столітті, був учасником бойових дій проти Армії УНР; брав участь в придушенні Кронштадтського повстання та селянського повстання в Тамбовській губернії (1921 р.).

І.Ф. Федько входить до списку осіб, які підпадають під закон про декомунізацію, а саме Закон України: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Вважаємо, що Хмелівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області не повинен носити його ім’я.

Відомості про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

Строк проведення публічного громадського обговорення – 2 місяці з дня оприлюднення цього інформаційного повідомлення на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Обговорення буде відбуватися шляхом проведення засідання за круглим столом.

         Захід відбудеться 15 лютого 2018 року о 1300 год. на базі Хмелівського навчально-виховного комплексу: загальноосвітньої школи I-III ступенів – дошкільного навчального закладу імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області (Сумська обл., Роменський р-н, с. Хмелів, вул. Роменська, 55).

Про намір взяти участь в засіданні круглого столу просимо повідомити за телефоном: 5-31-48 або на електронну пошту romenskyy@ukr.net

Спосіб забезпечення в обговоренні заінтересованих сторін

Інформаційне повідомлення розміщено на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Адреса, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Письмові пропозиції та зауваження щодо питання, винесеного на обговорення, просимо надавати протягом двох місяців з дня оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області (м.Ромни, бульвар Свободи, 1, або електронну адресу romenskyy@ukr.net.

Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Надання довідкової інформації (консультацій) щодо питання винесеного на публічне обговорення здійснюється за:

Поштовою адресою: 42000, м.Ромни, бульвар Свободи, 1

Номером телефону: 5-31-48

Електронною поштою: romenskyy@ukr.net

Прізвище, ім’я відповідальної особи за проведення громадського обговорення

Начальник відділу освіти, молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації Сумської області Олена Петрівна Шаповалова.

Спосіб і строк оприлюднення результатів обговорення

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).

Інформаційний звіт

про результати проведення громадського обговорення питання про перейменування Хмелівського навчально – виховного комплексу: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області

 

      На виконання Закону України « Про засудження комуністичного та націонал – соціалістичного ( нацистського) тоталітарних режимів в Україні та пропаганду їхньої символіки», на підставі розпорядження голови районної ради від 07.12.2017 року № 24 « Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про перейменування Хмелівського навчально – виховного комплексу : загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Івана Федька Роменської районної ради Сумської області», з метою врахування громадської думки щодо перейменування комунального закладу Роменської районної ради, відповідно до Закону України « Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен ( псевдонімів) фізичних осіб , ювілейних та святкових дат, назв і дат історичниї подій» та постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 « Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам , імен ( псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», керуючись статтею 55 Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні» з 15 грудня 2017 року по 15 лютого 2018 року включно було проведено громадське обговорення, організатором якого виступив відділ освіти , молоді та спорту Роменської районної державної адміністрації.

      У триденний термін було визначено форму проведення громадського обговорення ( круглий стіл) та підготовлено інформаційне повідомлення про його проведення.

     Засідання круглого столу було проведено з трудовим колективом навчально – виховного комплексу в кількості 30 чоловік.

       Директором закладу  Пугач О.П. було зачитано інформаційну довідку про Івана Федька.  Іван Федорович Федько – радянський військовий діч, учасник бойових дій проти армій Української Народної Республіки, брав участь у придушенні Кронштадського повстання та повстання селян у Тамбовській губернії 1921 року.

  У обговоренні взяли участь:

     Корнієнко О.І., учитель історії. Вона зазначила, що І.Ф.Федько є в списку  осіб, які підпадають під дію Закону про декомунізацію. Цей список опублікував Український інститут національної пам’яті.

    Лобода О.П., учитель зарубіжної літератури. Вона запропонувала таку назву навчального закладу: Хмелівський навчально – виховний комплекс : загальноосвітня школа І – ІІІ стуненів – дошкільний навчальний заклад Роменської районної ради Сумської області.

   Пономаренко Н.О., учитель української мови: ми, як   законослух’яні громадяни , повинні виконувати Закони України, в тому числі і про декомунізацію

     Корнієнко О.В., учитель біології, географії : думаю, що закон про декомунізацію  виник не просто так. Він спирається на норми Міжнародного права , українські закони, судові рішення та незаперечні факти.

 Журид Л.В., учитель початкових класів: підтримую назву навчально – виховного комплексу, запропоновану Лободою О.П.

     Учасники круглого столу підтримали питання про перейменування навчального закладу і висловили згоду, щоб навчально – виховний комплекс мав таку назву: Хмелівський навчально – виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний Роменської районної ради Сумської області.