Роменська районна рада
Офіційний сайт
23 Липня 2018 р.
Герб України

Інформаційна довідка про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки

13 Грудня2017

Найменування організатора громадського обговорення:

Комунальний заклад «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області відповідно до розпорядження голови Роменської районної ради від 07.12.2017 № 25 «Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки»

 

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи:

Комунальний заклад Роменської районної ради – Роменська районна бібліотека

 

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі та обгрунтування такої пропозиції:

Йосип Михайлович Дудка (1915-1990) – відомий в нашому краї і далеко за його межами поет і педагог.

В роки війни був вивезений на примусові роботи до Німеччини, працював там на шахті. По визволенню повернувся на Батьківщину, вчителював у Бобрицькій школі.

Й.М.Дудка друкувався в журналах «Дніпро», «Березіль», «Україна», «Прапор», «Жовтень», в періодичній пресі, у зарубіжних виданнях. Він є автором поетичних збірок «Собори душ», «Поклик дороги», які вийшли вже після його смерті.

За свої переконання, за любов до України за радянських часів зазнав переслідувань, довгий час не мав можливості друкуватися, але, попри все, залишався великим і щирим патріотом України, не поступався своїми принципами.

Вважаємо, що Роменська районна бібліотека має повне право носити його ім’я.

 

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи:

  • Роменська міськрайонна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта»
  • Громадська організація «Роменське земляцтво»

 

Відомості про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників:

Строк проведення публічного громадського обговорення – 2 місяці з дня оприлюднення цього інформаційного повідомлення на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

Обговорення буде відбуватися шляхом проведення засідання за круглим столом.

Захід відбудеться 13 лютого 2018 року о 1000 год. в приміщенні комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області (м.Ромни, вул.Коржівська, 5, 2-й поверх, актова зала).

Про намір взяти участь в засіданні круглого столу просимо повідомити за телефоном 7-15-23 або на електронну пошту rmn.kultura@sm.gov.ua

 

Спосіб забезпечення в обговоренні заінтересованих сторін

Інформаційне повідомлення розміщено на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua

 

Адреса, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Письмові пропозиції та зауваження щодо питання, винесеного на обговорення, просимо надавати протягом двох місяців з дня оприлюднення цього повідомлення на поштову адресу комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області (м.Ромни, вул.Коржівська, 5, або електронну адресу rmn.kultura@sm.gov.ua.

 

Адреса і номер телефону, за якими надаються консультації з питання, що винесено на публічне громадське обговорення

Надання довідкової інформації (консультацій) щодо питання винесеного на публічне обговорення здійснюється за:

Поштовою адресою: 42000, м.Ромни, вул.Коржівська, 5

Номером телефону: (05448) 7-15-23

Електронною поштою: rmn.kultura@sm.gov.ua

 

Прізвище, ім’я відповідальної особи за проведення громадського обговорення

Директор комунального закладу«Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області Юсов Олександр Петрович

 

Спосіб і строк оприлюднення результатів обговорення

Результати громадського обговорення будуть оприлюднені на офіційних веб-сайтах Роменської районної державної адміністрації rmn.sm.gov.ua та Роменської районної ради romrada.gov.ua протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).

 

Звіт про результат громадського обговорення присвоєння

КЗ Роменської районної ради-Роменській районній бібліотеці

імені Йосипа Дудки

 

На підставі розпорядження голови Роменської районної ради від 07.12.2017 № 25 «Про проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки»,з  метою врахування громадської думки щодо перейменування районного комунального закладу, відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з 12 грудня 2017 року по 13 лютого 2018 року включно було проведено громадське обговорення, метою якого було залучення громадськості до розгляду пропозиції щодо присвоєння ім’я Й.М.Дудки Комунальному закладу Роменської районної ради-Роменській районній бібліотеці.

Відповідальною особою за проведення громадського обговорення було визначено директора комунального закладу «Роменського районного організаційно-методичного центру культури і мистецтв» Роменської районної ради, Сумської області Юсов Олександр Петрович.

Інформаційне оголошення про проведення громадського обговорення щодо присвоєння комунальному закладу Роменської районної ради-Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки було оприлюднене  13 грудня  2017 на офіційному веб - сайті Роменської районної ради.

До участі в обговоренні запрошувалися фізичні та юридичні особи.

Письмові пропозиції та зауваження щодо питання, винесеного на обговорення, надавалися протягом двох місяців з дня оприлюднення повідомлення як на поштову адресу комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області (м. Ромни, вул. Коржівська, 5, так і на електронну адресу rmn.kultura@sm.gov.ua.

Анонімні пропозиції (зауваження) не надходили.

За період обговорення на адресу комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» та електронну скриньку надійшло всього 15 звернень від громадян України та колективних звернень від юридичних осіб. Зокрема електронною поштою звернення надіслали: Лобода О.П. (вчитель Хмелівського НВК), Лисенко В.В. (с. Сміле), Рой Інна Сергіївна (м. Ромни), Олексій Вертій (доктор філологічних наук, м.Суми), Анна Юрченко, Т.С. Лісненко (голова ГО  Літературне об’єднання « Дивослово», м. Ромни), Олена Марченко (заслужений вчитель України, член НСПУ, с. Пустовійтівка), Людмила Ромен-Шевченко ( член НСПУ, м. Суми), Є.М.Ковтун(с. Коржі), Олексій Шевченко (голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка, м.Суми), колективне звернення від 15 учасників заходу до Дня Соборності України. Також поштою надійшов лист із Черкаської області від Панасенка В.М., жителя с. Лукашівка, Золотоніського району. Телефоном звернулися Христій В.В. (м. Ромни), Полуян-Внукова Н.В. (м. Ромни), Турчин М.М. (м.Ромни).

Також, на  зборах трудового колективу КЗ Роменської районної ради-Роменської  районної бібліотеки (протокол № 1 від 14.11.2017) була висловлена одностайна  думка    присвоїти ім’я Й.М.Дудки Комунальному закладу Роменської районної ради-Роменській районній бібліотеці.

13 лютого 2018 року в приміщенні комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» Роменської районної ради Сумської області (м.Ромни, вул. Коржівська, 5, 2-й поверх, актова зала) відбувся круглий стіл за результатами проведення громадського обговорення під час розгляду питання про присвоєння Роменській районній бібліотеці імені Йосипа Дудки, в якому взяли участь 25 громадян:

1. Карпенко Надія Йосипівна - голова Районної організації ветеранів України.

2. Біловол Олексій Володимирович- Голова сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу "Роменське джерело", депутат Роменської районної ради.

 

3. Діброва Григорій Володимирович- голова Роменської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта»,краєзнавець.

4. Марченко Тамара Анатоліївна- поетеса,заслужений вчитель України, засновник,організатор музею Йосипа Дудки у Пустовійтівській ЗОШ, дослідник життя і творчості поета

5. Кубах Андрій Іванович- поет і письменник, члена Національної спілки журналістів України

6. Павлун Віктор Іванович –приватний підприємець

7. Коряченко Ніна  Антонівна поетеса ,учениця Йосипа Дудки

8. Шемчук Любов Григорівна поетеса ,учениця Йосипа Дудки

9. Клейніх Віктор Іванович-головний редактор літературно-історичного альманаху «Ромен»

10. Скряга Людмила Юріївна-пенсіонер.

11. Полуян-Внукова Надія Володимирівна - художник-живописець, член Національної спілки художників України.

12. Грицай Людмила Іванівна - поетеса,керівник літературного об’єднання «Обрії»

13. Кранга Людмила Іванівна - поетеса,член  літературного об’єднання «Обрії».

14. Мягкович Денис – кореспондент газети «Вісті Роменщини».

15. Беримець Петро Трохимович - пенсіонер,дослідник Роменського краю,винахідник.

16. Лопата Володимир Олександрович - методист комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».

17. Татарінов Володимир Миколайович - перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації.

18. Рибачок Наталія Едуардівна – директор КЗ Роменської районної ради-Роменська районна бібліотека.

19. Кубатко Неля Олександрівна – бібліограф  Роменської районної бібліотеки.

20. Гордієнко Алла Вікторівна – завідувач організаційно-методичного відділу Роменської районної бібліотеки.

21. Ткаченко Наталія Олександрівна – методист Роменської районної бібліотеки.

22. Колодненко Любов Володимирівна - методист Роменської районної бібліотеки.

23. Герасимович Діана Валеріївна – редактор комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».

24. Момот Світлана Вікторівна – начальник відділу культури Роменської районної державної адміністрації.

25. Юсов Олександр Петрович – директор комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».

Ознайомившись з усіма пропозиціями та зауваженнями, що надійшли за час обговорення, можна констатувати наступне: в повідомленнях та листах,  що надійшли на адресу комунального закладу «Роменський районний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» була висловлена єдина думка  дописувачів: присвоїти ім’я Й.М.Дудки Комунальному закладу Роменської районної ради-Роменській районній бібліотеці.