Роменська районна рада
Офіційний сайт
19 Квітня 2021 р.
Герб України

Асоціація надала більше 100 пропозиції до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування

24 Березня2021

Українська асоціація районних та обласних рад надала профільному Комітету ВРУ пропозиції до нової редакції Закону Про місцеве самоврядування України.

Пропозиції сформовані за результатами всеукраїнських консультацій з керівниками районних та обласних рад. Над текстом працювали експерти УАРОР Микола Тітов та Ігор Пілько, Президент Асоціації Сергій Чернов та Секретаріат УАРОР.

До нового Закону УАРОР надала більше 100 пропозицій, з них 18 до статей про повноваження районних та обласних рад та 17 про місцеві державні адміністрації.

Втім, як йдеться  у супровідномі листі, УАРОР вбачає такий алгоритм розвитку децентралізаційних процесів:

  • внести зміни до Конституції України, у частині, що стосується  місцевого самоврядування, зокрема передбачити створення виконавчих органів обласних та районних рад;
  • нову редакцію закону ухвалити тільки після внесення відповідних змін до Конституції України;
  • внести зміни до Бюджетного кодексу України стосовно передбачення реальних дохідних джерел наповнення бюджетів районних рад або додаткової дотації з бюджету для забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня;
  • спільно з іншими асоціаціями місцевого самоврядування в найкоротший термін напрацювати зміни до чинного Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з урахуванням процесів децентралізації.

Нагадаємо, раніше експерт Асоціації заявив, що Закон який був презентований 1 березня не включив низку положень про які було домовлено з УАРОР на робочій групі, у тому числі стосовно повноважень та перехідних положень.

Джерело: офіційний сайт УАРОР